Контакт-центр (0322) 907-104
 
Контакт-центр (0322) 907-104
20.10.2017 / 13:11
П'ять фактів про встановлення будинкових лічильників
Від 2018 року постачання газу дозволяється лише тим споживачам, у яких налагоджений приладовий облік витрат блакитного палива.
У 2016 році на Львівщині планується встановити 160 будинкових лічильників У 2016 році на Львівщині планується встановити 160 будинкових лічильників ФОТО: ПАТ "Львівгаз"

Відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», від 1 січня 2018 року споживання блакитного палива можливе лише за умови його обліку за допомогою лічильників.

З метою недопущення зростання тарифів на розподіл природного газу НКРЕКП було прийнято рішення про проведення заходів щодо забезпечення споживачів обліком природного газу, зокрема в частині запровадження масштабного встановлення будинкового обліку природного газу, що в середньому розрахунково потребує в 5 разів менше коштів. Згідно Інвестиційних Програм, які затверджені НКРЕКП для газорозподільних підприємств по всій території України, передбачено встановлення будинкових лічильників газу. При встановленні лічильників газу за рахунок коштів ПАТ «Львівгаз», наше Товариство керується Інвестиційною Програмою, схваленою Постановою НКРЕКП від 24.03.2016. року № 400. Встановлення будинкових вузлів обліку газу здійснюється згідно з Кодексом газорозподільних мереж.

Також додатково повідомляємо, що у п.п. 4,5 глави 1 Розділу X Кодексу «Особливості приладового обліку природного газу» передбачено, що передача (розподіл, споживання) природного газу до/з газорозподільної системи здійснюється за умови наявності комерційного вузла обліку природного газу.

Для визначення об’єму спожитого (розподіленого) природного газу по об’єкту споживача використовуються дані комерційного вузла обліку Оператора ГРМ. У разі відсутності комерційного ВОГ у Оператора ГРМ використовуються дані комерційного ВОГ споживача. Споживач не може відмовитись від встановлення комерційного ВОГ з ініціативи та за кошти Оператора ГРМ. В іншому випадку розподіл природного газу такому споживачу припиняється в порядку, визначеному розділом VІ цього Кодексу.

Переваги встановлення будинкових лічильників порівняно з індивідуальними

  • У 7 разів дешевше індивідуальних лічильників 
  • Відсутня потреба для збільшення тарифу на газ 
  • Показання лічильника передуються в автоматичному режимі 
  • Зникне таке поняття, як «норми споживання газу» 
  • Не потребує підготовки приміщення 

Як рахуватимуть споживання газу за будинковим лічильником?

Які наслідки відмови споживачів від встановлення будинкового лічильника

Як дізнатися де будуть встановлювати будинкові лічильники?

Джерело: