Небезпечним є самовільне втручання в газову мережу, відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах, встановлення газових колонок у приміщенні ванної кімнати, використання газових приладів для обігріву приміщень, встановлення пластикових вікон без провітрювачів та електровентиляторів у вентиляційні канали. Останнє навіть може призвести до зворотної тяги.
«Усі ці дії споживачів є грубим порушенням правил безпеки під час користування газовими приладами, оскільки не забезпечується приплив повітря у приміщення, де працюють газові прилади», - зазначає директор технічний АТ «Львівгаз» Павло Сербан.
Особливо небезпечний чадний газ, котрий утворюється при горінні природного газу та іншого палива. Адже він не має ані кольору, ані запаху. Потрапляючи у кров, чадний газ сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень організмом. Через це людина гине від задухи.
Відтак, АТ «Львівгаз» нагадує, що для збереження життя і здоров’я власного та своїх близьких, необхідно дотримуватись кількох простих правил:
Увага! В разі виявлення несправностей газового приладу або наявності запаху газу необхідно перекрити контрольний кран, вийти з приміщення та викликати аварійну газову службу за номером «104».