Контакт-центр (0322) 907-104
 
Контакт-центр (0322) 907-104

Новини

16.04.2018 / 09:23

Якість газу на Львівщині на 18% перевищує вимоги держстандарту

Природний газ, котрий споживають мешканці Львівщини відповідає усім вимогам держстандарту. Теплота згоряння в середньому становить 9000 ккал/м куб. Однак калорійність газу в різних районах області змінюється в залежності від джерела його надходження.
Якість газу на Львівщині на 18% перевищує вимоги держстандарту Якість газу на Львівщині на 18% перевищує вимоги держстандарту

ПАТ «Львівгаз» щомісяця на своєму сайті оприлюднює інформацію про фізико-хімічні показники газу на 94 маршрутах його проходження. До мешканців Львівської області газ надходить із декількох джерел: вітчизняної газовидобувної компанії «Укргазвидобування» та із магістральних газопроводів «Укртрансгазу». Калорійність газу цих компаній відрізняється, але відповідає діючому стандарту.

В березні поточного року, теплота згоряння палива коливалась від 8813 до 9200 ккал/м куб. Газ із найвищим показником калорійності отримали мешканці Самбірського району, а із найменшим – Миколаївського району.

«Газ найвищої калорійності на Львівщині, переважно, надходить із магістралей «Укртрансгазу». В той час, коли менш калорійний - із магістральних газопроводів добувних компаній. Відповідно до держстандарту споживачі повинні отримувати газ із теплотворною здатністю не менше 7600 ккал/м куб. Чисельні дослідження показують, що увесь газ в області цим вимогам відповідає і навіть перевищує їх», - зазначив Директор технічний ПАТ «Львівгаз» Павло Сербан.

У випадку, якщо клієнти компанії мають питання щодо якості газу, ПАТ «Львівгаз» радить перевірити технічний стан газового обладнання, провести його профілактичне обслуговування або ремонт.

«Під час транспортування газу в мережах відбувається лише пониження тиску до необхідних параметрів. Тому впливати на фізико-хімічний склад газу в герметичній системі газових мереж та додавати до нього якісь речовини неможливо. Адже будь-яке втручання в роботу системи може призвести до аварії» , - додав Павло Сербан.

Як зазначають фахівці «Львівгазу», поява червоних язиків на полум’ї свідчить про неповне згорання газу. Щоб запобігти  цьому рекомендується регулярно проводити техогляд газового обладнання та забезпечувати обмін повітря у помешканні.

Джерело: