Контакт-центр (0322) 907-104
 
Контакт-центр (0322) 907-104

Новини

21.08.2017 / 08:57

«Львівгаз» безкоштовно повірив майже 20 тис. лічильників газу

Від початку року ПАТ «Львівгаз» спільно з представниками ДП «Львівстандартметрологія» здійснили безкоштовну повірку майже 20 тис. лічильників газу. У результаті повірки виявили 225 втручань в роботу приладів обліку.
Побутовий газовий лічильник Побутовий газовий лічильник

Відповідно до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", плановій повірці підлягають усі лічильники побутових споживачів. Здійснюється вона безкоштовно, за кошти ПАТ «Львівгаз», котрі закладені в тариф на розподіл газу.  Демонтаж та монтаж приладів мають право здійснювати лише представники газорозподільної компанії, адже це пов’язано із втручанням в роботу газової системи. А саму повірку лічильників здійснюють представники державного підприємства "Львівстандартметрологія".

«Для точного обліку спожитого газу лічильники підлягають періодичній повірці. Вона проводиться один раз на 5 чи 8 років, залежно від типу лічильника і виробника. У разі, якщо термін повірки закінчився, а лічильник газу неповірений з вини споживача, наприклад він відмовив у доступі до свого приміщення, де розташований лічильник газу, покази лічильника вважаються недійсними. В такому випадку нарахування за спожитий газ проводиться за граничними нормами споживання», - зазначив Директор технічний ПАТ «Львівгаз» Павло Сербан.

Під час повірки газових лічильників у лабораторії фахівці виявляють факти втручання в їх роботу.  Так, від початку року на Львівщині виявлено 225 фактів втручань. В таких випадках споживачі повинні оплатити вартість експертизи, зняття і встановлення приладу обліку, а також відшкодувати збитки, завдані газорозподільному підприємству.

Джерело: