Контакт-центр (0322) 907-104
 
Контакт-центр (0322) 907-104

Новини

10.09.2019 / 14:22

"Львівгаз" нагадує нові умови постачання газу тепловикам в опалювальний сезон 2019-2020рр.

Сьогодні, 10 вересня, за ініціативи АТ «Львівгаз» та за підтримки Львівської обласної державної адміністрації відбулась робоча зустріч з теплопостачальними організаціями області, щодо забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2019-2020рр. Серед учасників обговорення – Департамент розвитку та експлуатації ЖКГ ЛОДА, АТ «Львівгаз» та представники теплопостачальних підприємств Львівської області.
Робоча зустріч з теплопостачальними організаціями Львівської області Робоча зустріч з теплопостачальними організаціями Львівської області ФОТО: АТ "Львівгаз"

Метою заходу було обговорення законодавчо визначених умов постачання газу виробникам теплової енергії та наслідки їх недотримання.

Минулого опалювального сезону діяв мораторій Уряду на припинення постачання газу підприємствам ТКЕ. На сьогодні такої гарантії тепловики не мають. Чинним законодавством визначені чіткі умови, дотримання яких є обов’язковим для отримання газу теплопостачальними організаціями. Згідно із положеннями Кодексу ГТС та Кодексу ГРМ такими умовами, зокрема, є включення споживача до реєстру будь-якого постачальника природного газу та наявність номінації (підтверджених постачальником обсягів газу для цього споживача на відповідний період).

Спеціальний обов’язок з постачання природного газу виробникам теплової енергії покладено на НАК «Нафтогаз України». Останнім часом оптовим постачальником активізована робота у напрямку припинення постачання газу споживачам з причин заборгованості. Відповідно, споживач має розрахуватися з НАК «Нафтогаз» за постачання енергоресурсу або укласти угоду про реструктуризацію боргу. Крім того - погасити борги перед АТ «Львівгаз» за надані послуги з розподілу природного газу.

«При недотриманні цих умов «Львівгаз», як Оператор ГРМ, буде змушене припинити подачу газу на об’єкти споживача незалежно від пори року та температури за вікном. Вимога поширюється на всі категорії споживачів, як на побутових, так і на підприємства, установи та організації, що є виробниками теплової енергії», - зазначив Голова Правління АТ «Львівгаз» Юрій Войсович.

Газорозподільна система регіону повністю готова до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020рр. «Львівгаз» провело усі необхідні для цього заходи.

В свою чергу Руслан Сахарчук, комерційний директор АТ «Львівгаз», зазначив: «Станом на сьогодні в нашій області є 32 виробників тепла, які не включені до реєстру жодного з постачальників  природного газу. Вони мають забезпечувати теплом взимку близько 50 тис. домогосподарств, а також школи і дитсадки. Ми сподіваємось, що власники теплопостачальних підприємств встигнуть підготуватись до опалювального сезону і будуть включені в реєстр постачальника газу. Відключення виробників тепла під час опалювального сезону може призвести до виникнення  надзвичайної ситуації техногенного характеру і порушення нормальних   умов   життєдіяльності тисяч, а то й десятків тисяч домогосподарств Львівщини».

Саме з огляду на це, питання забезпечення своєчасного початку та сталого проходження опалювального сезону, потребує особливої уваги. Відтак, Максим Гудима, начальник відділу економіки у сфері ЖКГ та управління тарифної політики ЛОДА, запропонував надіслати спільний лист із представниками ТКЕ, щодо забезпечення сталого та стабільного проходження опалювального сезону 2019-2020рр., до Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України та РНБО.

«Ми будемо тримати на контролі цю ситуацію, задля того аби жодних надзвичайних ситуацій в період опалювального сезону 2019-20120рр. не виникало», - резюмував Максима Гудима.

АТ «Львівгаз» закликає виробників теплової енергії, спільно з постачальниками газу, НАК «Нафтогаз України», органами влади та місцевого самоврядування, забезпечити включення виробників теплової енергії до Реєстрів споживачів постачальників та підтвердження номінацій для забезпечення потреб таких споживачів на увесь період опалювального сезону 2019-2020рр.

Джерело: