Контакт-центр (0322) 907-104
 
Контакт-центр (0322) 907-104

Новини

04.06.2018 / 15:31

ПАТ «Львівгаз» провів тестування платформи добового балансування «Укртрансгазу»

Впродовж останніх тижнів диспетчери ПАТ «Львівгаз» проводили тестування інформаційної платформи, придбаної ПрАТ «Укртрансгаз». Вони направили оператору ГТС пропозиції, які дозволять налаштувати повноцінний обмін даними між оператором ГТС і оператором ГРМ.
Впровадження добового балансування ринку передбачене Кодексом газорозподільних систем і заплановане на 1 серпня 2018 року. Впровадження добового балансування ринку передбачене Кодексом газорозподільних систем і заплановане на 1 серпня 2018 року.

Фахівці ПАТ «Львівгаз» провели тестування інформаційної платформи добового балансування, представленої ПрАТ «Укртрансгаз». Представники оператора ГРМ направили оператору ГТС пропозиції щодо розширення доступів на TSO-IP Platform.

Спеціалісти ПАТ «Львівгаз» звертають увагу, що зараз частина інформації недоступна для перегляду диспетчерами операторів ГРМ. Не в повному обсязі відображаються перетоки газу між компаніями, перелік точок передачі. Обмежені доступи диспетчерів звужують оперативну картину споживання газу і не дозволяють провести повноцінне тестування та підготовку до добового балансування.

«Добове балансування відповідно до законодавства заплановане від 1 серпня цього року. Відтак, тестування інформаційної платформи вже розпочалось аби була можливість її вдосконалити. Наразі ми зауважили, що пропонована «Укртрансгазом» програма відображає надходження не зовсім коректної інформації від видобувних компаній», - говорить Директор технічний ПАТ «Львівгаз» Павло Сербан.

В ПАТ «Львівгаз» вважають, що вирішення цих та низки технічних питань дасть можливість встановити повноцінний обмін інформацією між оператором ГТС і оператором ГРМ. Це зробить можливим запуск повноцінного функціонування платформи з 1 серпня 2018 року. Окрім ПАТ «Львівгаз», ще 15 операторів ГРМ провели тестування інформаційної платформи ПрАТ «Укртрансгаз».

Впровадження добового балансування ринку передбачене Кодексом газорозподільних систем і заплановане на 1 серпня 2018 року. Завдяки щоденному балансуванню споживачі зможуть закривати свій баланс кожного дня, а не очікувати завершення місяця, як це відбувається зараз. Це спростить обмін інформацією учасників ринку і забезпечить точний облік заявленого і реально відібраного газу.

Теги:
Джерело: