Контакт-центр (0322) 907-104
 
Контакт-центр (0322) 907-104

Новини

25.09.2017 / 13:14

За півроку ПАТ «Львівгаз» протранспортувало споживачам 790,5 млн. метрів куб газу

За 6 місяців 2017 року обсяг розподілу природного газу ПАТ «Львівгаз» становить 790,5 млн. м куб газу, а це на 64,3 млн. м куб більше порівняно з аналогічним періодом 2016 року. Зростання показників споживання газу в незначній мірі відбулося серед усіх категорій споживачів Львівщини, що зумовлено більш холодними в цьому році погодними умовами.
За півроку ПАТ «Львівгаз» протранспортувало споживачам 790,5 млн. метрів куб газу За півроку ПАТ «Львівгаз» протранспортувало споживачам 790,5 млн. метрів куб газу ФОТО: 104.ua

Так, за перше півріччя 2017 року, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, побутові споживачі Львівської області збільшили споживання газу на 8,2%, промислові підприємства - на 2,7%, підприємства ТКЕ – на 11,4%, а установи та організації, що фінансуються з державного бюджету – на 5,8%.

Проте,  незначне зростання показників споживання блакитного палива не покращили фінансовий стан «Львівгазу», адже надходження від тарифної виручки за послуги з розподілу блакитного палива не стали рівномірними. Головною причиною цього є сезонність споживання палива. Наприклад, у літній період воно в середньому зменшується на 89% у порівнянні з холодними порами року. У зв’язку з цим, влітку компанія відчуває дефіцит коштів для виконання ремонтних робіт та підготовки газорозподільної системи регіону до опалювального сезону.

«Така ситуація із нерівномірним надходженням коштів значно ускладнює роботу компанії. Адже саме влітку проводиться найбільша кількість робіт з обстеження, ремонту та профілактики газорозподільної системи області та ще низки запланованих заходів задля забезпечення безаварійного та безперебійного газопостачання, а грошей отримуємо у цей період мізер. Ми просто не в змозі покрити витрати компанії, передбачені в тарифі.», - зазначив Голова правління ПАТ «Львівгаз» Юрій Войсович.

Відтак, щоб вчасно проводити ремонтні та планові роботи на газорозподільні системі регіону та виконувати більшу частину робіт із підготовки до опалювального сезону не лише на початку осені, а впродовж року, необхідно змінити чинну методику надходження коштів за послуги розподілу газу. Зокрема, запровадити систему рівномірних тарифних надходжень до компанії впродовж усього року. Такий крок дозволить не лише профінансувати основні роботи на газових мережах, а забезпечити стабільне фінансування роботи аварійної служби, вчасну виплату заробітної платні та податків.