Контакт-центр (0322) 907-104
 
Контакт-центр (0322) 907-104
05.03.2018 / 10:33
Планове технічне обслуговування житлових будинків
Планове технічне обслуговування (ПТО) проводиться для того, щоб гарантувати безпечну експлуатацію внутрішньобудинкової системи газопостачання та запобігти виникненню аварійних ситуацій. Це один з основних видів послуг, які надає споживачам газове господарство задля забезпечення безаварійного функціонування газових систем.
З метою недопущення нещасних випадків та аварійних ситуацій при користуванні газом у побуті, працівники внутрішньобудинкової служби проводять ПТО З метою недопущення нещасних випадків та аварійних ситуацій при користуванні газом у побуті, працівники внутрішньобудинкової служби проводять ПТО ФОТО: 104.ua

Роботи з ПТО є безкоштовними для споживачів. Згідно з Типовим договором про надання населенню послуг з газопостачання, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 р. № 938, їх вартість включено до тарифу на природний газ.

Споживачі природного газу мають надати вільний допуск співробітників газового господарства до своїх помешкань для проведення ПТО (відповідний обов’язок споживача природного газу передбачений у ст.29 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 9.12.1999 р. №2246).

Як проводиться ПТО

ПТО виконується за графіком, складеним газовим господарством на рік. Графік надається власнику будинку чи балансоутримувачу. При проведенні ПТО тимчасово припиняється подача газу, про що газове господарство повідомляє мешканців багатоквартирних будинків завчасно оголошеннями на інформдошках поряд з під’їздами та на корпоративному сайті.

Після припинення подачі газу працівники внутрібудинкової служби (ВБС) газового господарства обстежать на щільність внутрішньоквартирні газопроводи, газові прилади та апарати (за допомогою мильної емульсії або приладовим методом), за необхідності ліквідують виявлені витоки газу.

Під час проведення ПТО у помешканні також перевірять:

  • встановлення газових приладів, прокладання газопроводів та побудову приміщень у відповідності до вимог проекту і діючих нормативних актів;
  • наявність вільного доступу до газопроводів і газових приладів, а також у підвали та на горища, де прокладені газопроводи;
  • димові та вентиляційні канали (на наявність тяги);
  • працездатність газової апаратури, пальників, автоматичних пристроїв.

Крім цього, під час проведення ПТО служба має виконати роботи з:

  • очищення, налагодження та регулювання газової апаратури, пальників, автоматичних пристроїв;
  • розбирання, очищення від залишків корозії і мастила та змащування всіх запірних пристроїв, установлених на газопроводах та газових приладах;
  • очищення теплообмінних апаратів від сажі та окалини;
  • дрібного ремонту газової апаратури і приладів (заміна гвинтів, штифтів, пружин, ущільнюючих матеріалів при перепакуванні фланцевих та різьбових з'єднань і запірних пристроїв).

Після закінчення робіт, представники газового господарство проведуть із мешканцями інструктаж з правил користування встановленими побутовими газовими приладами та апаратами.

Періодичність робіт

Які документи потрібно надати та підписати

Вартість послуг додаткових робіт ПАТ "Львівгаз"

Джерело: