Контакт-центр 044-36-46-104
 
Контакт-центр 032-2907-104
01.01.2017 / 11:55
Тариф на транспортування природного газу
ПАТ "Львівгаз" транспортує блакитне паливо від газорозподільної станції на відгалуженні магістралі до помешкання чи іншого об'єкта споживача. За це підприємство отримує відповідну складову роздрібної ціни - тариф на транспортування природного газу розподільними трубопроводами.
Газовий потік Газовий потік ФОТО: ПАТ "Київоблгаз"

Тарифи на транспортування природного газу розраховуються та затверджуються державним регулятором - Національною комісією, яка регулює сфери енергетики та комунальних послуг.

Як визначається розмір тарифів

Тарифи на транспортування природного газу формуються державним регулятором таким чином, щоб забезпечити підприємству:

  • відшкодування обґрунтованих витрат;
  • сплату всіх податків, обов`язкових платежів і бюджетних відрахувань згідно до чинного законодавства;
  • отримання запланованого прибутку.

Тобто, тарифи мають бути економічно обґрунтованими та не збитковими. Вони розраховуються НКРЕКП виходячи з прогнозованих обсягів споживання газу та чинних цін на товари, роботи і послуги на тій території, де працює газове господарство. Для формування тарифів НКРЕКП використовує відповідні Методики розрахунку, що затверджені Постановою НКРЕ від 04.09.2002 № 983 (зі змінами і доповненнями, внесеними постановою НКРЕ ВІД 25.06.2009 № 749). Потім тарифи затверджуються НКРЕКП згідно з постановою НКРЕ від 03.04.2013 № 369 «Про затвердження Процедури встановлення та перегляду тарифів на послуги з транспортування, розподілу, постачання природного газу, закачування, зберігання та відбору природного газу».

Постанови оприлюднюються на офіційному сайті НКРЕКП в розділі "Постанови".

Хто і як транспортує газ

Структура тарифу на транспортування газу

На що витрачаються надходження від тарифів

Джерело: